Zwiedzaj

Szlak Górnej Odry szlakgornejodry.eu

Antošovická lávka

POLE GOLFOWE

Pole golfowe zostało zbudowane i działa od 1968 roku.

ŚWIETLICA I PARK GOLF KLUBU SZYLERZOWICE – ORANŻERIA

Od połowy XIX wieku na terenie parku funkcjonowały też szklarnie, rozsadniki oraz oranżeria do uprawy roślin ananasowatych, gdzie obecnie znajduje się świetlica. Obok niej jest sztuczny staw – Podpałacowy (Podzámecký). Na przełomie lat 2016/2017 przeprowadzono generalny remont świetlicy.

PAŁACYK ŁOWIECKI

Budowę romantycznego pałacowego obiektu w stylu chaty łowieckiej w parku przypałacowym zlecili w XIX wieku Rothschildowie. W XX wieku przeprowadzono jego generalny remont i dziś mieści się tu restauracja. Kolejne prace modernizacyjne przeprowadzono na początku 2014 roku. Przy pałacu zachowały się oryginalne kojce dla psów łowieckich. Wokół pałacyku funkcjonuje dziś pole golfowe.

PAŁAC ROTHSCHILDÓW

Na początku XIX wieku w Szylerzowicach, w miejscu renesansowego budynku stojącego na fundamentach dawnej twierdzy, która przestała istnieć po wojnie trzydziestoletniej, zbudowano nowy pałac. Obecny kształt nadano mu w czasach barona Anselma Salomona Rothschilda. Dziś historycy nie wątpią w to, że obiekt ten jest znaczącym przykładem architektury klasycystycznego trzyskrzydłowego piętrowego pałacu z mansardowym półpiętrem. Obecnie…
Przeczytaj więcej